Kiedy warto stosować ocynkowane śruby

Projektując różnego rodzaju konstrukcje zadbać należy o odpowiednią jakość połączeń poszczególnych części. Powszechnie wykorzystuje się do tego celu różne śruby, które umożliwiają proste montowanie, a jednocześnie są wytrzymałe i solidne. Ale przy takich połączeniach niezwykle ważne będzie ich zabezpieczenie przed korozją. Jeżeli taka śruba będzie rdzewiała, to w pewnej chwili może się na tyle osłabić, że po prostu pęknie, a to zagrozić może stabilności danej konstrukcji.

Z tego też powodu do dyspozycji są dwa różne rozwiązania, z których każde posiada jakieś zalety i wady. Pierwsze z nich to wykonanie połączenia przy pomocy zwykłych śrub, a później dokładne pomalowanie całości. Przy właściwym zabezpieczeniu może to zapewnić wysoką trwałość, trzeba jednak pamiętać o tym, aby regularnie kontrolować ogólny stan takich powłok i w razie potrzeby zająć się poprawieniem. Drugie rozwiązanie to śruby ocynkowane z łbem sześciokątnym. Koszt takich śrub jest trochę wyższy, bowiem na etapie wytwarzania zostają one pokryte cienką powłoką cynkową.

Dzięki temu zwykła stal, z jakiej została wykonana śruba, jest bardzo odporna na niekorzystne czynniki atmosferyczne, i może wytrzymać przez wiele lat bez konieczności konserwowania. Jeśli więc komuś zależy na wysokiej trwałości konstrukcji bez potrzeby sprawdzania ogólnego stanu farby, to zdecydować się powinien na drugie z rozwiązań. Szczególnie że nie powinno być żadnych problemów z kupnem śrub z ocynkiem, wystarczy w jednej z wyszukiwarek wpisać słowa śruby z łbem sześciokątnym najlepsza oferta i przeglądnąć oferty wyświetlonych sklepów.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 11 times, 1 visits today)
Dodaj komentarz
You May Also Like