Jakie zalety i wady posiadają ścienne lamele

Wnętrzarskie trendy mocno się zmieniają z upływem czasu. To, co cieszy się akurat modą w temacie wykończenia wnętrz przede wszystkim zależy od dostępności materiałów. Nie mniej ważne są nowinki technologiczne oraz nowe rodzaje materiałów. Takie nowości ukazują się co jakiś czas, ale obecnie dostępna pula materiałów pozwala tworzyć ogromną ilość ciekawych, interesujących projektów. Wśród nich każdy klient wyszuka to, co się spodoba. A możliwości w zakresie projektowania jedynie będzie ograniczać wyobraźnia osoby projektujące. No i oczywiście budżet inwestora.

Jednym z bardziej popularnych pomysłów są lamele. To układ listewek układanych w pewnej odległości prostopadle do powierzchni do której są przyczepione. Ułożenie w takiej formie daje parę wymiernych korzyści. Po pierwsze, mocno się zmienia optyka w pomieszczeniu. Zależnie od kierunku w jakim są ułożone uzyskuje się efekt wydłużenia lub podwyższenia. Po drugie lamele ścienne sprawiają odczucie głębi przestrzennej. I na koniec elementy te dobrze rozpraszają fale dźwiękowe, dając przyjemną akustykę w pomieszczeniu i jednocześnie trochę je wygłuszając.

Tak dużo zalet posiadają te cienkie listeweczki. Jeśli się doda, że to stosunkowo niedrogie rozwiązanie, przepis na sukces jest gotowy. Zatem nikogo nie powinno dziwić, że lamele cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno wśród klientów jak i projektantów. W zależności od zastosowanych materiałów i rozmiaru modułu, będą pasować jako wykończenie dowolnych pomieszczeń. Dopełniać nimi można ekskluzywne wnętrza, ale równie dobrze będą się odnajdywać w prostym skandynawskim stylu czy klimatach loftowych.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 6 times, 1 visits today)
Dodaj komentarz
You May Also Like