Jakie opcje mają właściciele domów w zakresie monitoringu

W naszym kraju co rok dochodzi do wielu tysięcy kradzieży. Tak naprawdę żadne mieszkanie czy dom bezpieczne nie będą, ponieważ złodzieje niejednokrotnie wybierają zupełnie przypadkowo. A ci lepiej zorganizowani wcześniej długo obserwują mieszkańców, poznają ich zwyczaje i rozkład dnia, i przystępują do działania w odpowiednim momencie.

Dlatego też jeżeli ktoś w swoim domu będzie miał jakieś kosztowniejsze przedmioty lub zwyczajnie obawia się włamania, to pomyśleć może o odpowiednim zabezpieczeniu swojej posesji. Już przy wejściu na podwórko pojawić się może zaawansowane urządzenie, jakim jest zestaw wideodomofonowy Ceres Orno. Dzięki niemu można będzie zobaczyć dokładnie, kto chce wejść na posesję, co jest bardzo wygodnym i praktycznym rozwiązaniem. Posiadacze domów instalują coraz częściej takie zestawy zamiast normalnych domofonów, a najnowsze modele mogą być nawet sterowane przy pomocy smartfona.

Kolejnym istotnym elementem ochrony jest monitoring. Każda kamera IP Hikvision, która wchodzić będzie w jego skład musi posiadać odpowiednie parametry. Przede wszystkim chodzi tu o jakość nagrywanego obrazu. Musi on być na tyle ostry i wyraźny, żeby w razie konieczności dało się rozpoznać osoby z kadrów. Najmniejsza robocza rozdzielność tego typu kamer to HD, ale jeszcze lepsza będzie Full HD. To jednak będzie się wiązało ze znacznie większą ilością danych do nagrywania, z tego też powodu zadbać również należy o właściwy rejestrator monitoringu NVR Hikvision. Ten dysponować powinien odpowiednią pojemnością dysków, aby mogły się na nim zmieścić wszystkie nagrania w ustalonym okresie czasu.

Kamery monitoringu muszą też dobrze rejestrować obraz w nocy, tak więc dobrym rozwiązaniem są wersje wyposażone w diody podczerwieni. Światło podczerwone nie jest widziane przez ludzkie oko, a znacznie poprawia ostrość obrazu. W przypadku urządzeń funkcjonujących na zewnątrz istotne będzie, żeby ich obudowy były odporne na działanie warunków atmosferycznych. Jeżeli ktoś będzie kupował wszystkie takie podzespoły w jednym sklepie, to w takim zamówieniu może się też znaleźć biały grzejnik konwertorowy 2000w.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 5 times, 1 visits today)
Dodaj komentarz
You May Also Like