Dlaczego po prysznicu może swędzieć skóra

Wyjście spod prysznica czy z wanny dla wielu osób może być dość stresującą rzeczą. A mianowicie z tego powodu, że po kąpieli swędzi je mocno skóra. Jak można zauważyć, ta przypadłość dość często występuje, i może mieć wiele przyczyn, zarówno alergicznych czy dermatologicznych, jak w niektórych przypadkach nawet nowotworowych. Dlatego też z pewnością nie można lekceważyć sobie tego, zwłaszcza jeżeli to występuje od jakiegoś czasu, a jednocześnie stosowane preparaty i środku nie są w stanie pomóc. Czasami konieczne będzie udanie się do lekarza, który zleci zestaw badań, i na ich podstawie spróbuje ustalić co się dzieje. Często na swędzenie skarżą się osoby, jakie posiadają przesuszoną skórę. Jeśli chodzi o nich woda w czasie kąpieli faktycznie zmoczy wszystko, lecz potem, jak już wszystko wyschnie, to problem powróci.

Niezwykle przydatne w takim przypadku będzie stosowanie dobrych płynów do kąpieli, zawierających w swoim składzie nawilżające substancje. Analogiczny efekt będzie w przypadku, gdy woda będzie zbyt twarda lub chlorowana, wtedy także może się pojawić nieprzyjemne swędzenie. Należy unikać wysokiej temperatury przy kąpieli, gdyż mocno się ona przyczynia do wysuszania, a jednocześnie pobudza działanie gruczołów łojowych. Co interesujące, swędzenie spowodować też może nadmierne dbanie o higienę. Jeżeli ktoś często się myje, dodatkowo używając do tego rękawicy lub gąbki, to może to spowodować mało przyjemne podrażnienie skóry i utworzenie się zaczerwienienia czy wysypki.

Niejednokrotnie przyczyną problemów ze swędzeniem są najróżniejsze alergie na stosowane preparaty i środki. Jeśli dostrzeże się coś takiego, to trzeba zrezygnować ze stosowania podrażniających produktów, a zamiast nich użyć jakiś nie uczulających i delikatnych. Tematu swędzenia nie można lekceważyć, ponieważ niekiedy może to być też skutkiem problemów z nerkami, zapalenia wątroby czy nowotworów. A jeśli ktoś się będzie chciał czegoś więcej dowiedzieć w tym temacie, to może zaglądnąć na stronę poradnikkosmetyczny.pl.

+Tekst Sponsorowany+

(Visited 1 times, 1 visits today)
Dodaj komentarz
Możesz także polubić