Czy trenując umysł można poprawić pamięć

Dbanie o swoje ciało jest dziś bardzo w modzie, i rzecz jasna przynosi takim osobom wiele korzyści. Lecz ćwiczenie pamięci krótkotrwałej tak popularne nie są, a wiele osób nie jest nawet świadomych tego, że takie są, a co więcej dają świetne rezultaty. Bo skupiając się jedynie na ciele bardzo często zapomina się o umyśle, a on także ma przecież duże znaczenie życiu na co dzień.

Odpowiednie przetwarzanie słuchowe skutecznie poprawi pamięciowe zdolności, zwiększy poziom koncentracji i umiejętności skupiania się na ważnych szczegółach. Z tym jest aktualnie naprawdę trudno, ponieważ otaczający nas świat generuje tak dużo bodźców, że niejednokrotnie jest ciężko wydzielić te najistotniejsze, którymi należy się najpierw zająć. Co ciekawe, nie trzeba do tego żadnego specjalistycznego sprzętu ani też skomplikowanych działań, bo każdy ćwiczyć może w domu. Świetnie się tu sprawdzi chociażby przetwarzanie wzrokowe, ale też można postawić na wiele różnych ćwiczeń.

Bardzo dobrze pamięć poprawia prosta, a jednocześnie dająca mnóstwo wyzwań gra w memosy. Uwielbiają ją dzieci, też oczywiście trenując w ten sposób swoją pamięć, lecz świetnie sprawdza się ona przy dorosłych. Również powtarzanie sekwencji słów czy obrazów rozwija pamięciowe zdolności, i przy regularnym ćwiczeniu można w tym osiągnąć sporo biegłości. W wielu przypadkach stosuje się też odpowiednie ćwiczenia na problemy z czytaniem, które bardzo mogą pomóc młodym osobom w doścignięciu swoich rówieśników w tym zakresie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 5 times, 1 visits today)
Dodaj komentarz
You May Also Like