Najważniejsze parametry podłogowych paneli

Dobrze dobrane i ułożone panele podłogowe Kalisz bez żadnego problemu mogą wytrzymać długie lata codziennej eksploatacji. Jednak po pierwsze trzeba je dobrze dobrać, czyli przy zakupie zwrócić swoją uwagę na parę ważnych rzeczy. Lecz równie istotny będzie ich prawidłowy montaż, ponieważ najlepszy nawet panel niewiele pomoże, jeżeli ktoś nie zrobi swojej pracy jak należy.

Ułożenie paneli należy zacząć od bardzo dokładnego wyrównania podłogi. Niektóre z takich nierówności można zniwelować przy pomocy podkładów w różnych grubościach, ale przy większych konieczne będzie wykonanie wylewki. Wyrównana posadzka musi dobrze wyschnąć, bo w przeciwnym wypadku panele Kalisz mogą zamoknąć i ulec zniszczeniu. Ale nawet suche podłoże należy ułożyć izolacyjną folię, która zabezpieczy przed nadmiarem wilgoci. Kolejną warstwą do położenia będzie specjalny podkład. Jego zadaniem jest wytłumić podłogę, ale też dać jej niezbędną elastyczność.

Obecnie sprzedawane panele podłogowe Ostrzeszów przeważnie posiadają montaż na klik, tak więc nie potrzeba ich kleić i dociągać pasami. Ale tak czy inaczej po ułożeniu następnego pasa trzeba je dobrze do siebie dobić, aby pozbyć się wszelkich szczelin. Przy docinaniu pamiętać należy o tym, aby obok ścian pozostawić kilka milimetrów odstępu. Podłoga z paneli pracuje bowiem przez cały czas, i jeśli zostanie do pominięte, to mogą się pojawić wybrzuszenia. Wprawna osoba jedno pomieszczenie bez żadnego problemu wykona w jeden dzień, i w zasadzie od razu da się po podłodze chodzić czy wstawiać meble.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 14 times, 1 visits today)
Dodaj komentarz
You May Also Like