O czym warto pamiętać przy zakupie listew przypodłogowych

Jeżeli ktoś planuje położyć na podłodze panele czy deski, to pamiętać też musi o zakupie przypodłogowych listew. Takie listwy pełnią parę ważnych zadań, i warto zadbać o to, żeby je możliwie jak najlepiej dobrać. W pierwszej kolejności zabezpieczają one końce podłogi przed uszkodzeniami mechanicznymi. Zapewniają równocześnie elegancki, łatwy wygląd, zakrywając mało estetyczne dziury, niezbędne do pozostawienia podczas montażu podłogi. Dodatkowo przez swoją budowę łatwo w nich można ukryć różne kable i przewody, przykładowo do internetu czy telewizji.

Listwy są dostępne w kilku różnych wysokościach, a także sporej ilości wzorów i kolorów. Większość osób dobiera takie listy dopasowując je kolorystycznie do ścian i podłogi. Lecz są również tacy właściciele domów i mieszkań, jacy się zdecydowali na kontrastowe połączenia, jakie również przy odpowiednim dobraniu bardzo ładnie się prezentują. Listwy można także dobierać do kolorystyki drzwi, jest to także często wybierane rozwiązanie. Ważną rzeczą przy doborze listew jest ich wysokość, a ta w dużej mierze zależeć będzie od wielkości pomieszczenia. W przypadku małych pomieszczeń bardzo dobrze się sprawdzają listwy mające wysokość do 6 cm, natomiast w większych wnętrzach pomyśleć można o modelach mających nawet 10 cm na wysokość. Dla wyglądu optycznego ważne jest również dostosowanie koloru do ściany i podłogi, należy to również uwzględnić przy wyborze.

Obecnie listwy są robione z paru materiałów, które się od siebie różnią wyglądem oraz ceną. Nadal dużym zainteresowaniem cieszy się drewno, zapewniające ładny wygląd i dużą trwałość. Klienci często wybierają także listy zrobione z MDF, dostępne są one w dużej ilości motywów i kolorów. Szeroka kolorystyka to także ważna zaleta listew wykonanych z PCV, które stanowią najtańsze rozwiązanie. Jeśli ktoś szukał będzie tego typu listew, to ma parę opcji do wyboru, jedna z nich to podanie w oknie wyszukiwarki hasła białe listwy MDF wzory i przejrzenie otrzymanych wyników.

+Tekst Sponsorowany+

(Visited 8 times, 1 visits today)
Dodaj komentarz
Możesz także polubić