Tryb zimowy w nowoczesnych oknach

Odpowiednia szczelność okna w zimie to często element, który wydaje się bardzo istotny. Dzisiaj parametr ten bardzo często jest regulowany, a tego typu opcja spotykana jest w nowoczesnych oknach PCV, które pozwalają na zmianę trybu z zimowego na letni i odwrotnie. Jakby nie patrzeć funkcjonalne okna PCV posiadające taką możliwość stają się automatycznie dobrym wyborem dla każdego mieszkania. To bardzo istotna opcja, ponieważ w ten sposób użytkownicy takich okien są w stanie zapewnić naturalny przepływ powietrza w porach letnich, jak i sprawdzoną izolację termiczną co sprawdza się z kolei w przypadku mroźnej zimy.

W trybie zimowym okno jest lepiej chronione

Z pewnością tryb zimowy okna sprawia, że mamy także do czynienia z mniejszym zużyciem energii, co niewątpliwie jest dobrą opcją techniczną. Należy zwrócić uwagę, że taka forma okien daje możliwość dopasowania do wybranej pogody, co sprawia, że same okna stają się o wiele bardziej uniwersalne, a co za tym idzie użyteczne w praktyce. Wspomniana regulacja okna w tryb zimowy to nic innego jak właściwy docisk uszczelki okna. W ten sposób pod wpływem działania silniejszego mrozu, okna ani przez chwilę ulegają rozszczelnieniu, co sprawia, że zimny przepływ powietrza, jest automatycznie zatrzymany.

Szybka zmiana konfiguracji okna

Im większy docisk, tym lepsza ochrona przed wychłodzeniem konkretnego pomieszczenia. Nic więc dziwnego, że w tego typu konfiguracji poszczególna zmiana trybu odbywa się za pomocą jednego przekręcenia kluczem imbusowym. Jakby nie patrzeć jest to bardzo praktyczne podejście i trzeba przyznać, że tego typu rozwiązania realnie sprawdzają się w praktycznym użytkowaniu. Co więcej, w przypadku markowych okien mamy dodatkowe oznaczenie na uszczelce, aby wiedzieć dokładnie, w jakim trybie znajduje się okno w danej chwili.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 56 times, 1 visits today)
Dodaj komentarz
You May Also Like