O czym warto pamiętać kupując podłogowe panele

Jednym z najczęściej obecnie wybieranych rodzajów materiałów na podłogi w mieszkaniach i domach są panele. Mają one szereg istotnych zalet, dzięki czemu są tak popularne. Po pierwsze jest dostępna ich szeroki wybór jeżeli chodzi o kolory i wzory, tu możliwości wyboru naprawdę są duże. Dodatkowo cechują się dużą odpornością i trwałością na mechaniczne uszkodzenia, łatwo się je kładzie, i są stosunkowo niedrogie. Jeżeli się natrafi na jakieś promocje, a w budowlanych marketach takie zdarzają się dość często, to faktycznie solidne panele korner floor kupić można za kilkadziesiąt złotych.

Oczywiście będą też i dużo droższe, ale dzięki takiemu zróżnicowaniu kupujący mają duży wybór. Dostępne obecnie w sklepach panele podzielić można na trzy główne rodzaje, czyli winylowe, laminowane i drewniane. Każdy taki taki rodzaj cechuje innymi właściwościami i wyglądem, lecz również i ceną. Najpopularniejsze obecnie są panele laminowane. Na wierzchu mają one twardą powłokę z ciekawym wzorem, a łączy się je wygodnie na zatrzaski. Dzięki temu taki montaż jest bardzo szybki i prosty, i dadzą sobie z nim radę nawet osoby które nie mają dużego doświadczenia. Ten rodzaj paneli jest wytrzymały i odporny na uszkodzenia mechaniczne, ale w większości przypadków kiepsko radzi sobie z wodą.

Dlatego też jeśli ktoś planuje ułożyć panele w kuchni lub łazience, to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będą winylowe. Te się robi z tworzywa sztucznego, które jest całkowite odporne na działanie wody, a poza tym jest miękkie i elastyczne. Do tego bardzo prosto się je czyści i myje, jednak ich wadą są znacznie wyższe ceny niż klasycznych paneli. Najkosztowniejsze lecz też i najładniejsze są drewniane panele, wykonane z naturalnego drewna. One też nie są odporne na wodę i wilgoć, wymagają też specjalnych preparatów do pielęgnowania ich powierzchni. Jeżeli ktoś wybiera jakieś panele do swojego mieszkania, to przyda mu się też od razu dobrana pod kolor ładna listwa venezia korner.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 12 times, 1 visits today)
Dodaj komentarz
You May Also Like