Kompresory śrubowe – na jakie sprawy zwracać uwagę podczas wyboru

Dzisiejsza branża techniczna korzysta z wielu różnych urządzeń przemysłowych. Jednymi z nich są kompresory śrubowe, jakie sprawdzają się bardzo dobrze w wielu różnych zastosowaniach. Pierwsze udane próby użycia takich mechanizmów zaczęto już czynić w XIX wieku, ale z uwagi na niewielką wydajność nie zdobyły one dużego zainteresowania. Jednak wymyślenie kilkadziesiąt lat później asymetrycznego kształtu wirnika zredukowało znacząco zapotrzebowanie na energię, a prace wielu różnych firm z branży mocno się przyczyniły do wzrostu zainteresowania tą technologią. Typowy kompresor śrubowy jest złożony z dwóch równoległych wirników, znajdujących się w środku jednej obudowy. Te wirniki obracają się w przeciwległym kierunku, mają także inną prędkość kątową i ilość zębów.

Przy obrocie wytwarza się w środku powietrze pod ciśnieniem, które wypychane jest następnie z urządzenia. Dużym plusem jest to, że odbywa się to bez pulsowania strumienia, co w dużej ilości zastosowań jest ogromnie ważne. Z urządzeń tego typu korzystają bardzo chętnie firmy z rozmaitych, zarówno w procesach produkcyjnych jak również do zasilania wielu różnych mechanizmów. Przy wyborze takiego kompresora trzeba na parę ważnych rzeczy zwrócić swoją uwagę. W pierwszej kolejności należy pamiętać o tym, że te urządzenia sprawdzają się dużo lepiej w ciągłej pracy, z uwagi na to że powinien nagrzać się w nich olej do temperatury roboczej.

W zależności od modelu trwać to może nawet kilkadziesiąt minut, tak więc jeżeli mechanizm nie będzie cały czas używany to być może lepiej zastanowić się nad innym rozwiązaniem. Poszczególne kompresory będą się też różnić wydajnością. Ta powinna zostać dobrana do użytkowych wymagań, lecz nie warto za bardzo przesadzać z jakimś dużym zapasem. Z całą pewnością też zwrócić uwagę na temat serwisu i gwarancji. Standardem w branży jest dwuletnia gwarancja, ale w wielu przypadkach można ją wydłużyć za dodatkową opłatą. Takich rzeczy dowiedzieć się można odwiedzając jakiś polecany sklep pneumatyczny, taki jak na przykład https://pneumatyczny.com.

+Artykuł Sponsorowany+

(Visited 2 times, 1 visits today)
Dodaj komentarz
Możesz także polubić