Klimatyzator w niedużym mieszkaniu – formalności, jakie są do spełnienia

Upały w lecie doskwierają coraz bardziej mieszkańcom naszego kraju. W okresie wakacji temperatura w dzień niejednokrotnie przez dłuższy okres czasu przekracza 30 stopni, przez co każdy będzie szukał jakiegoś chłodu. Największy problem mają z tym osoby mieszkające w blokach, zwłaszcza od południowej strony. W ostatnich czasach jednak coraz częściej decydują się oni na montaż układu klimatyzacji, choć nie za każdym razem będzie to prostą rzeczą. Ze względu na to, że blokami zarządzają spółdzielnie lub wspólnoty mieszkaniowe, to nie zawsze dostanie się zgodę na montaż takiej instalacji. Lecz nawet wówczas są możliwości na rozwiązanie tego typu, na przykład instalując klimatyzator z funkcją grzania na podłodze balkonu.

Wtedy zgody związane z przykręcaniem jednostki zewnętrznej na ścianie nie są potrzebne, lecz trzeba zadbać o regularne pozbywanie się skroplonej wody. Tak więc klimatyzacja do mieszkania 40m2 jest dobrym rozwiązaniem do instalacji w wielorodzinnych budynkach, zwłaszcza że na naszym rynku jest dostępnych wiele urządzeń nadających się do tego celu. Będą się one różnić od siebie zakresem funkcjonalności, parametrami oraz oczywiście ceną montażu, z tego też powodu trzeba odpowiednio dobrać potrzebne podzespoły. Przede wszystkim istotna jest moc, jaka zależeć będzie od powierzchni wnętrza. Jeżeli nie będzie ona większa niż czterdzieści m2, to bez problemów wystarczy zestaw o mocy 3.5 KW, przy większych mieszkaniach będą też potrzebne trochę mocniejsze urządzenia.

Pasuje także zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje, jakie zwiększają użyteczność klimatyzacji, lecz też mają wpływ na końcową cenę. Zestaw podstawowy kupić już można za około trzy tysiące złotych, do tego doliczyć trzeba jeszcze instalację. Dobrym rozwiązaniem jest wykonanie wszystkiego w zimie, wówczas można liczyć na rabaty i szybką realizację. Jeżeli ktoś nie będzie się znał na tym, to samodzielnie będzie mu ciężko zrobić takie prace, dlatego trzeba będzie wynająć do tego specjalistyczną firmę, na przykład taką jak cold-man.pl, jaka w razie konieczności również doradzi w wybraniu najodpowiedniejszego rozwiązania.

+Tekst Sponsorowany+

(Visited 3 times, 1 visits today)
Dodaj komentarz
Możesz także polubić