Kilka inspiracji i pomysłów na przekąski imprezowe

Mimo że wiele osób bardzo chętnie się bawi w klubach, to domowe imprezy cały czas cieszą się dużym powodzeniem. Szczególnie że taką wydarzenie da się bardzo szybko zaplanować, a sprawę napojów i przekąsek załatwić w pobliskim sklepie spożywczym. Ale niektórzy podejmując decyzję o organizacji postanawiają przygotować coś dobrego, żeby na stole nie leżały wyłącznie paluszki i chipsy.

Rzecz jasna bez pewnych zakupów być może i tak obejść się nie da, bo chociażby trzeba rozłożyć słomki papierowe, talerzyki, kubki i inne drobne akcesoria. Wspomniane wcześniej chipsy i paluszki mogą się też oczywiście pojawić, bo przecież świetnie się one nadają na tego typu luźne spotkania, podobnie jak solone orzeszki czy żelki sklep.

Ale na pewno coś samodzielnie wykonanego wzbudzi zachwyt każdego uczestnika, zwłaszcza że najczęściej wcale nie trzeba na to przeznaczać dużo czasu. Wiele z tego typu przekąsek można zrobić w pół godziny, i da się je tak naprawdę od razu położyć na stole. Można też przygotować coś ciepłego, wtedy zajmie to nieco więcej czasu z uwagi na konieczność upieczenia. Planując prywatka przekąski przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, że powinny one być wygodne do jedzenia. Świetnie jeśli uda się je wziąć do jednej ręki, bez konieczności używania łyżeczki czy widelca. Bardzo dużo tego typu dań wyczarować można z tortilli albo ciasta francuskiego.

Jako nadzienie można użyć warzyw, różnego rodzaju grillowanych mięs, ale też dobrych parówek. Uzupełnione pysznym sosem i pokrojone na nieduże kawałki będą mieć niewiele szans, żeby dotrwać do zakończenia zabawy. Jeżeli ktoś będzie miał ochotę, to postawić także może na rozmaite koreczki serowe, one również cieszą się zawsze dużą popularnością. Paluchy, roladki czy bagietki to kolejne pomysły, jakie świetnie się sprawdzą na przyjęciu, a jednocześnie nie będą wymagać wiele pracy. Tak więc jeżeli w planach jest jakaś towarzyska impreza, to pomyśleć warto o tym, aby także się na nim pojawiły różne pyszne przekąski.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 16 times, 1 visits today)
Dodaj komentarz
You May Also Like