Czy tuningując swój samochód należy także wymienić felgi

Jeżeli komuś nie będą się podobać parametry czy wygląd samochodu, którym jeździ, to może się pokusić o jego tuning. Możliwości w tej kwestii są ogromne, bowiem można poprzestać jedynie na kwestii wizualnej, a można też znacząco polepszyć parametry jednostki napędowej.

Tego typu zmiany będą się jednak wiązać z wysokimi kosztami, dlatego też wielu kierowców jednak zostaje na tuningu optycznym. A tutaj ogromną popularnością cieszą się na przykład felgi JR Wheels. Ten polski producent jest jednym z najbardziej cenionych w środowisku tunerów, a jego oferta potrafi zadowolić nawet najbardziej wybrednych klientów. Lecz na rynku producentów felg funkcjonuje wielu innych, co jest rzecz jasna z korzyścią dla klientów, którzy mają większe możliwości wyboru.

Choć niekiedy ten wybór może być dużym wyzwaniem, bo trudno zdecydować się na najlepszą opcję. Nowoczesne felgi concaver znacznie zmieniają bowiem wygląd samochodu. Z reguły ich średnica jest nieco większa, co wraz z niskoprofilowymi oponami daje dynamiczny wygląd. Dodatkowo wielu właścicieli aut decyduje się także na montaż szerszych wersji, co również dla wyglądu ma znaczenie. Pamiętać przy tym trzeba, aby z tą szerokością nie przesadzić. Jeśli założone zostaną superlekkie felgi SL02 zbyt szerokie, to będą one wystawały poza obrys samochodu. A taka sytuacja nie jest dopuszczalna przez przepisy, dlatego należy przy modyfikacjach uważać.

W przeciwnym wypadku istnieje ryzyko problemów na stacji diagnostycznej czy z policją. Wybierając felgi należy się dobrze zastanowić, jakie będą najbardziej odpowiednie do danego typu pojazdu. Bowiem nie wszystkie kształty spasują do wszystkich aut, i pomimo wydania wielu pieniędzy rezultat będzie zupełnie inny niż planowany. W praktyce przy tuningu wizualnym znaczenie mają wszystkie szczegóły, które ostatecznie złożą się na końcowy wygląd. Przy wielu markach duże znaczenie mają także wieloletnie trendy – po prostu w ich przypadku nie wypada pewnych rzeczy założyć, bo to nie będzie mile dostrzegane w środowisku.

 

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 6 times, 1 visits today)
Dodaj komentarz
You May Also Like