Co to jest marycha lecznicza – wiele co musisz mieć pojęcie

Trawka lecznicza odnosi się do używania rośliny marihuany bądź jej aktywnych składników, takich jak kannabidiol (CBD) i tetrahydrokannabinol (THC), do celów medycznych. Jest stosowany od tysięcy lat w leczeniu rozmaitych schorzeń, a w ostatnich latkach zdobył uznanie jako legalna kuracja lekarska.

W tym tekście omówimy historię lekarskiej trawki, postępowanie jej działania, jej atutu oraz skutki uboczne oraz aktualne przepisy oraz regulacje dotyczące jej stosowania. Stosowanie trawki do celów leczniczych sięga dawnych cywilizacji, takich jak Chińczycy oraz Egipcjanie, którzy używali jej do leczenia bólu, stanów zapalnych oraz odmiennych chorób. W XIX i XX wieku marihuana była szeroko stosowana w świecie zachodnim jako środek leczniczy, jednak jej użycie spadło wraz z pojawieniem się narkotyków sztucznych.

Niemniej jednak w ostatnich dziesięcioleciach odrodziło się ciekawość marihuaną leczniczą, a badania wykazały, że może ona być efektywna w przypadku wielu schorzeń – feminizowane nasiona. Marihuana lecznicza działa przez interakcję z systemem endokannabinoidowym organizmu, który gra rolę w regulacji wielu procesów fizjologicznych, w tym bólu, nastroju i apetytu. THC, kluczowy psychoaktywny składnik marihuany, wiąże się z receptorami kannabinoidowymi w mózgu, prowadząc do prawidłowo znanych wyników łagodzenia bólu, podwyższonego apetytu i ogólnego poczucia relaksu.

Jednakże CBD nie wywołuje tych efektów psychoaktywnych i twierdzi się, że ma ciąg profitów terapeutycznych, w tym zmniejszanie lęku oraz stanów zapalnych i łagodzenie bólu. Beneficjów z marihuany leczniczej są liczne oraz zróżnicowane, jednakowoż niektóre z najczęstszych obejmują niwelowanie bólu, zmniejszanie stanu zapalnego, dozorowanie napadów padaczkowych oraz odejmowanie lęku oraz depresji. Wykazano też, iż ma właściwości przeciwnowotworowe i jest skuteczny w leczeniu objawów takich stanów, jak stwardnienie rozsiane, choroba Leśniowskiego-Crohna i jaskra. Co więcej marihuana lekarska nie uzależnia i ma skromniej konsekwencji incydentalnych aniżeli wiele leków na receptę.

(Visited 29 times, 1 visits today)
Dodaj komentarz
Możesz także polubić