Wynajem auta – na jakie rzeczy należy zwracać swoją uwagę

Wynajmując samochód należy zwrócić swoją uwagę na parę istotnych rzeczy, które w niejednym przypadku uchronią przed nieplanowanymi kosztami. To, co wypożyczalnia samochodów prezentuje w cennikach to cena wyjściowa, ale zdarzają się sytuacje, gdy z jakiegoś powodu trzeba będzie sporo dopłacić.

Przeważnie miejsce to będzie miało przy przekroczeniu dziennego kilometrowego limitu. Wynajmujący nie zawsze o tym pamiętają i pozwalają sobie na długą jazdę, a później są niemile zaskoczeni że koszty gwałtownie wzrosły. Dlatego jedną z ważniejszych rzeczy przy takim wynajmie jest dokładne przeczytanie całej umowy przed odebraniem kluczyków, i wyjaśnienie wszelkich wątpliwości.

Kolejną sprawą, na którą należy zwrócić uwagę, jest zgłoszenie wszystkich kierujących. Jeśli nie zrobi się tego, to w przypadku ewentualnej stłuczki czy kolizji może się okazać, że do pokrycia będzie całość naprawy. W związku z tym że Renault Traffic wynajem zawsze będzie się wiązał z prawdopodobieństwem niespodziewanej przygody w podróży, to należy sprawdzić dokładnie jak wygląda temat ubezpieczenia. Standardowo polisa AC i OC powinna być, ale pojawić się może wysoki udział własny w powstałej szkodzie.

Przy niewielkiej opłacie da się z niego zrezygnować, tak więc to jest warta rozważenia opcja. Najczęściej auta sportowe na wynajem są zatankowane do pełna, i takie też powinny być oddane. Najlepiej zrobić to samemu, tuż przed zwrotem do wypożyczalni. W przeciwnym wypadku wypożyczalnia przeważnie naliczy dodatkową opłatę, a cena paliwa z pewnością nie będzie tak korzystna jak na stacji.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 9 times, 1 visits today)
Dodaj komentarz
You May Also Like