Włoskie oryginalne produkty – czemu są tak popularne

Włoskie dania są cenione i znane na całym świecie, wiele osób twierdzi że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni. W pierwszym momencie mogą się wydawać proste i łatwe do zrobienia, ale w niejednym przypadku to się jednak nie do końca udaje. Należy bowiem pamiętać, że tajemnica włoskich dań się bierze z dwóch głównych rzeczy. Pierwszą z nich są przepisy, dopracowywane przez pokolenia kucharzy. O końcowym smaku często będą decydować szczegóły, i z tego też powodu tak dużej liczbie osób to nie wychodzi tak jak by chciały.

Kolejną istotną kwestią są składniki używane do przygotowania, a kucharze z Włoch nie idą na żadne kompromisy. Jeśli danie ma tak smakować jak smakuje w Mediolanie, Neapolu albo Rzymie, to użyte do niego być muszą najlepsze jakościowo produkty włoskie oryginalne. Żadne substytuty czy podróbki nie zapewnią takiego smaku, jeżeli nawet podobnie się będą nazywały. Dotyczy to nawet składników takich jak mąka, makaron czy pomidory, a już w szczególności serów. Każdy, kto kiedyś ją próbował potwierdzi, że oryginalna mozzarella włoska ma zupełnie inny smak niż mozzarelle, jakie są produkowane przez rozmaite firmy które nie pochodzą z Włoch. Często takie firmy korzystają ze wsparcia włoskich specjalistów, ale na końcową jakość mocno też wpływa mleko. Włosi hodują w tym celu specjalne rasy, wypasane niejednokrotnie w górskich dolinach, i mleko to ma bardzo duży wpływ na końcowy smak sera.

Najbardziej popularną odmianę mozzarelli wytwarza się z mleka które właśnie pochodzi od krów. To daje dużą delikatność i biały kolor, i to taka właśnie wersja spotykana jest najczęściej. Lecz coraz większą popularnością cieszy się też wśród smakoszy mozzarella bufala. Do wyprodukowania tego gatunku sera kuchnia włoska producent używa mleka pochodzącego jedynie od bawolic, hodowanych w tylko paru regionach kraju. Dzięki większej zawartości tłuszczu w mleku bawolim ta odmiana mozzarelli jest dużo bardziej intensywna, dysponuje lekko kwaśnawym smakiem i w swoim składzie zawiera dużo większą ilość różnych odżywczych składników.

+Tekst Sponsorowany+

(Visited 1 times, 1 visits today)
Dodaj komentarz
Możesz także polubić