Opis najpopularniejszych rodzajów hostingów stron internetowych

W naszym internecie działa obecnie kilka milionów internetowych stron, które każdy z użytkowników może przeglądać. Jednak aby było to wykonalnemożliwe, to każda taka strona musi być umieszczona na jakimś serwerze podłączonym do internetowej sieci. Jeżeli ktoś chce, to do tego może zastosować swój domowy komputer, lecz dużo lepszym rozwiązaniem będą najróżniejsze hostingi. Przez to, że fizycznie komputery są umieszczane w nowoczesnych serwerowniach, to znacząco to zwiększa bezpieczeństwo. Tego typu serwerownie dysponują licznymi zabezpieczeniami przed pożarem, zalaniem czy też wchodzeniem osób nie mających uprawnień, dlatego stanowią dużo lepszą opcję niż jakiś komputer w domu czy firmie.

Obecnie dużą popularnością się cieszą trzy rodzaje takich hostingów. Wybór najbardziej odpowiedniego będzie zależał od paru czynników, ale przeważnie to będzie ilość odwiedzających oraz generowane obciążenie. Jeśli jakaś strona nie ma dużej ilości gości, to bez żadnego problemu można się zdecydować na jeden z licznych hostingów współdzielonych. Jak mówi sama ich nazwa, na jednej maszynie znajduje się między kilka a kilkanaście tego typu kont, i wszystkie one działają wspólnie. Dużym plusem tego typu rozwiązania będzie to, że nie trzeba się znać na administracji, ponieważ wszystkimi sprawami technicznymi zajmować się będą pracownicy hostingowej firmy.

Obecnie bardzo często znajdują się też w ofercie konta przeznaczone pod konkretne projekty, na przykład takie jak hosting WordPress Woocommerce. Kolejną dostępną możliwością jest hosting VPS serwer. W jego przypadku także na jednym komputerze znajduje się kilka kont, ale każde z nich ma ustalone zasoby w postaci pamięci, procesora i transferu. Przy tego typu hostingach konieczne być może zarządzanie kontem samemu, albo za dodatkową opłatą wynajęcie administratora. Dla serwisów generujących duży ruch i obciążenie najbardziej optymalne będą serwery dedykowane. W takim przypadku klienci do dyspozycji otrzymują kompletną maszynę, tak więc nie będą się oni musieć dzielić jej mocą.

+Tekst Sponsorowany+

(Visited 4 times, 1 visits today)
Dodaj komentarz
Możesz także polubić