Czy opłaca się kupować maszynę do cięcia styropianu

Ten, kto miał okazję ciąć arkusz styropianu za pomocą noża, wie jakie to było uciążliwe i niewygodne. Przy jednym czy kilku cięciach w jakiś sposób sobie można poradzić, lecz jeżeli trzeba by było to codziennie robić, to na pewno tego typu praca do wygodnych by nie należała. Dlatego też firmy pracujące na co dzień ze styropianem z pewnością powinny zaplanować, żeby się u nich pojawiła jakaś profesjonalna maszyna do cięcia styropianu. Urządzenie tego typu w praktyce jest bardzo przydatne w tego typu pracach, znacznie ją przyspieszając, ale też dając większą precyzję.

Zasada działania takich maszyn jest bardzo prosta. Jednym z ich głównych elementów jest drut oporowy, przez który zostaje puszczony prąd wytworzony przez odpowiedni zasilacz. Przepływ prądu nagrzewa mocno drut, a to z kolei pozwala na skuteczne cięcie styropianu. Nie pozostają przy takiej operacji żadne niepotrzebne zanieczyszczenia czy odpadki, a sama krawędź jest praktycznie zupełnie niepostrzępiona. Dzięki dużej szerokości przeważnie docinać można wszystkie standardowe arkusze, w tym także po pełnej przekątnej.

Cięcie styroduru tym sposobem cechuje się dużą dokładnością, bo cała krawędź jest robiona przy pomocy prostego, sztywnego drutu, więc nie problemów z tym, że nagle coś się skrzywi. Czasami pojawia się też konieczność zmniejszenia grubości styropianowej płyty, w celu dopasowania jej do konkretnego miejsca. W takim przypadku gilotyna do cięcia styropianu również bez problemów sobie poradzi, bo wystarczy ustawić drut w odpowiednim miejscu, dobrze go przymocować i po kilku minutach wszystko będzie zrobione.

Dobre modele takich gilotyn powinny mieć jedną jeszcze bardzo przydatną funkcjonalność. Przy wykończeniach ociepleń często dołożyć trzeba nieduże, nietypowe elementy, aby wszystko było dobrze zabezpieczone. Jeśli drut oporowy zostanie przymocowany w pionie, to wówczas można przy jego pomocy wycinać nawet bardziej skomplikowane kształty. Tym sposobem w takich sytuacjach również odpadnie potrzeba mało wygodnego cięcia przy użyciu noża.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 6 times, 1 visits today)
Dodaj komentarz
You May Also Like