Czemu opłaca się zakupić nieruchomość w Chorwacji

Od wielu lat Chorwacja cieszy się ogromną popularnością wśród urlopowiczów z naszego kraju. Wszyscy doceniają ciepłe morze, słoneczną pogodę czy też smaczne jedzenie. Co rok do tego niedużego kraju nad Adriatykiem wyjeżdża wiele tysięcy urlopowiczów, spragnionych wypoczynku w przepięknym otoczeniu. Dodatkową zaletą Chorwacji jest stosunkowo niewielka odległość. Bez najmniejszych problemów można tam dojechać przez jeden dzień, a poza tym są niezłe połączenia lotnicze i kolejowe. Wszystko to powoduje, że coraz więcej osób zastanawia się nad zakupem jakiejś nieruchomości tam.

Nieruchomość taką można kupić jedynie dla siebie, i z niej korzystać wtedy kiedy się chce. Ale zrobić także można z tego inwestycję, która będzie na siebie zarabiać, i zwyczajnie w lecie ją wynajmować turystom. Szczególnie będzie to opłacalne, jeśli obiekt położony będzie blisko morza, w popularnym regionie turystycznym. A że nic nie wskazuje na to, żeby nieruchomości miały tam tanieć, to w przypadku takiego zakupu na pewno się nie straci, ale z roku na rok będzie zyskiwać. Sama procedura kupna skomplikowana nie jest, obywatele naszego kraju nie mają specjalnego ograniczenia w tej kwestii. Jednak z uwagi na specyfikę tamtejszego rynku najlepiej to zrobić przy pomocy jakiegoś sprawdzonego pośrednika. Za takie pośrednictwo będzie trzeba rzecz jasna zapłacić, najczęściej będzie to kilka procent kwoty całej transakcji. Lecz wówczas pośrednik zajmie się wszystkimi sprawami i dopilnuje, żeby przy takiej transakcji nie było żadnych problemów.

Żadną przeszkodą nie jest także bariera języka. Na naszym rynku działa wiele agencji oferujących tego typu usługi, bez problemów można je znaleźć wpisując w wyszukiwarce hasło domy chorwacja realestate-honeste.com i przeglądając otrzymane wyniki. Ceny domów w Chorwacji trzymają wysoki poziom i cały czas idą do góry, dlatego raczej nie ma obawy że straci się na takim zakupie. Zależą one od kilku rzeczy, na przykład regionu oraz odległości od morza.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 10 times, 1 visits today)
Dodaj komentarz
You May Also Like