Co może zaoferować współczesna stomatologia

Większość z nas doskonale wie o tym, w jaki sposób dbać o stan swoich zębów. Unikanie cukru, mycie dwa razy dziennie czy też systematyczne przeglądy stomatologiczne to w sumie tanie i proste rzeczy, a mimo wszystko i tak cały czas dentyści mają ręce pełne roboty. Jeśli będą do zaleczenia nieduże ubytki, to nie powinno nic przy tym bolało, a dodatkowo nie powinno to dużo kosztować. Z tego też powodu tak podkreślana jest przez dentystów rola przeglądów, w czasie których stomatolog Radzymin sprawdzi dokładnie wszystkie zęby, i jeśli coś znajdzie to zaproponuje leczenie. Zaleca się, aby taki przegląd robić raz w roku, wówczas potencjalne dziury nie będą miały możliwości zbytniego powiększenia się. Lecz jeżeli ktoś tego nie dopilnuje i zacznie się pojawiać ból, to wtedy sytuacja staje się poważniejsza.

Zapewne podjęta zostanie wtedy próba leczenia takiego zęba, i w wielu przypadkach to się udaje. Lecz jeśli dojdzie już do uszkodzenia nerwu, to wtedy konieczne stanie się kanałowe leczenie. Nowoczesna stomatologia Radzymin daje obecnie duże możliwości w tej kwestii, przede wszystkim dlatego że dentyści do dyspozycji otrzymali zaawansowane mikroskopy. Dzięki tym urządzeniom da się teraz wyleczyć zęby, które jeszcze kilkanaście lat temu były do usunięcia. Rzecz jasna wiązać się to będzie z wysokimi wydatkami, ponieważ za jeden kanał trzeba zapłacić co najmniej kilkaset złotych, ale utrzymanie swojego zęba na pewno warte będzie wydania takich kwot.

Niekiedy po takim leczeniu może jednak zostać jedynie korzeń zęba, do jakiego wkłada się odpowiedni sztyft i osadza się na nim potem koronę. Są jednak przypadki, że nawet mimo zastosowania zaawansowanego sprzętu i doświadczenia dentysty ząb nie zostanie uratowany. Szczęśliwie w takim przypadku również jest parę możliwości na to, aby nie została pusta dziura w dziąśle. Protetyk Radzymin może na przykład zaproponować wykonanie mostu lub korony, zamocowanej na sztyfcie. Droższym, lecz skutecznym rozwiązaniem są również implanty, które mają postać wkręcanych w dziąsło tytanowych kołków.

+Tekst Sponsorowany+

(Visited 9 times, 1 visits today)
Dodaj komentarz
Możesz także polubić